Przerwa

Korzystając z okresu między semestrem, a sesją postanowiłem zrobić sobie przerwę w nauce do egzaminów i załatwić kilka spraw na które zwykle nie mam czasu.

Przede wszystkim zabrałem się wreszcie za czytanie na które zwykle w ciągu semestru schodzi na drugi plan. W tej chwili jestem w trakcie czwartej części, pięciotomowej trylogii Douglasa Adamsa pt. “Autostopem przez Galaktykę”. Gorąco polecam wszystkim którzy jeszcze nie czytali, a lubią lekko absurdalne, inteligentne i zmuszające do myślenia, typowo brytyjskie poczucie humoru. :)

Kolejną zmianą którą można zauważyć jest zmiana silnika bloga na najnowszego WordPress’a 3.0 “Thelonious”. Wizualnie niewiele się różni, ale podobno sporo zmienili pod maską. Pozostaje mi uwierzyć lub przeczytać kod/changelog’a.

No i ostatnia, acz najpoważniejsza zmiana – przeinstalowałem Gentoo na obydwu komputerach. Niby nic nadzwyczajnego, ale zrobiłem to (poza tym że lubię co roku to zrobić), aby czysto i bez problemów przejść na KDE4. Dla wszystkich zdziwionych – tak do tej pory cały czas siedziałem na KDE3.5. Decyzja została sprowokowana faktem iż coraz więcej paczek musiałem trzymać w starych wersjach, a z niektórymi pojawiały się problemy ze względu na zbyt nowe biblioteki w systemie. I tak np. aplikacje do bluetooth’a które miałem zainstalowane, aby móc korzystać z Kbluetooth w wersji dla KDE3.5, były już nieprzyzwoicie stare, a co za tym idzie zaczynał sprawiać problemy. Zwłaszcza podczas używania telefonu komórkowego jako modemu.
Wrażenia z przesiadki? Mieszane. Pewnie opiszę je w osobnym poście za niedługo, jak tylko dokładniej je sobie obejrzę.

Póki co wracam do nauki bo choć staram się o nich nie myśleć to egzaminy jednak trzeba zdać.

Comment are closed.